رازهایی که رهبران کسب و کارها باید بدانند

رهبران موفق زیادی وجود دارند که مهارت های مدیریتی خاص و مهمی را رعایت می‌کنند و با داشتن روابط موثر و مذاکرات اصولی به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده‌اند. در اینجا به چند مورد از رازهایی که رهبران کسب و کار ها باید بدانند اشاره کرده ایم.

 

راهنما باشید

زمانی که شما در جایگاه یک رهبر موفق قرار می‌گیرید باید کارکنان و تیم خود را با صداقت و مهربانی راهنمایی کنید و اعتماد آن‌ها را به خود جلب کنید و زمانی که با چالش‌هایی در کسب و کارمان برمی‌خوریم باید به سطح بالاتری از هوش و دانش خود با دیگران همراه شویم و راهنمای آنها باشیم. همچنین دقیقا برای کارمندان خود مشخص کنیم که چه انتظاراتی از آن‌ها داریم و در ازای کارهای مثبتی که انجام می‌دهند  پاداش دریافت می‌کنند و به عبارتی آنها را تشویق می‌کند که به مرتبه‌ی بالاتر و پیشرفت کاری برسند که نتیجه‌ی این کار، سودآوری برای تمامی اعضای تیم و رهبران می‌باشد که عملکرد نیروها را بالا می‌برد.

 

مهارت برقراری ارتباط

برای برقراری ارتباط موثر و صحیح، نیاز هست که هم خوب گوش کنید و هم اینکه خوب بتوانید صحبت کنید و بتوانید تمامی موقعیت‌ها را در نظر گرفته و بر اساس آنها تصمیم بگیرید و با محیط به خوبی کنار بیاییم و حتی در بسیاری از ارتباطات، زبان بدن بسیار تاثیرگذار است و می‌توانیم به وسیله‌ی آن ارتباط موثری را برقرار کنیم. یکی از نکات برای یرقراری ارتباط روراست بودن و با صداقت بودن است کسی باشید که افراد به شما اعتماد کنند و شخصیت و اعتبار شما را با صداقت بپذیرند.

همچنین دوستانه رفتار کنید و از تنهایی تصمیم گرفتن دوری کنید و به همه‌ی افراد اهمیت بدهید تا آنها هم به صحبت‌ها و کارهای شما اهمیت بدهند. پس همیشه سعی کنید که یک رابطه واقعی با کارکنانتان داشته باشید و از فاصله گرفتن از انها بپرهیزید. به خوبی گوش دهید و مشتاقانه یاد بگیرید، اجازه دهید با دیگران وارد گفتگو بشوید و با این کار احتمال اینکه به ایده‌ها و اهداف بهتری دست پیدا کنید بسیار زیاد است.

 

بهترین عملکرد و تغییر

  بهترین عملکرد نتیجه‌ی کار افرادی است که در کنار یکدیگر کارایی بالایی دارند و این شما هستید که باید تعیین کنید که انتظار بالاترین کیفیت را دارید و به آنها اعتماد دارید که توانایی تامین این انتظارات را برای شما دارند. کارهای خوبی که کارمندان انجام می‌دهند را ببینید و بر آن تاکید کنید و با تشویق آنها باعث شوید که در آینده عملکردی عالی داشته باشند و افرادی که در تیم شما هستند و یا برای شما کار می‌کنند اگر عملکرد نسبتا ضعیفی دارند و خودشان متوجه آن نیستند را آگاه کنید و سعی کنید آنها را تقویت کنید و به انها نشان دهید که برای شما اهمیت دارند و به آنها مسئولیت‌هایی را واگذار کنید.

برای پیشرفت در کار و ارتقا دادن کسب و کار، نیاز است که تغییر کنیم و بتوانیم این تغییرات را به خوبی مدیریت کنیم و از استراتژی‌های مختلف برای دستیابی به هدف استفاده کنیم و با همکاری و هماهنگی بین افراد و با پیشنهاداتی که مورد نیازشان است آنها را ترغیب به کار کردن و پیشرفت کنید.

اکتبر 4, 2020

0 پاسخ به "رازهایی که رهبران کسب و کارها باید بدانند"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی

آدرس: تهران، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم، ساختمان سیمای ساعی، طبقه چهارم، واحد ۱۴

در خبرنامه ما عضو شوید

logo-samandehi
تمامی حقوق این سایت محفوظ می‌باشد. طراحی سایت توسط نیاک وب

منوهای نصب در پنل مدیریت