راه های درست نفس کشیدن چیست ؟

راه های درست نفس کشیدن چیست ؟ تنفس یکی از چیزهای مهمی است که  در زندگی روزمره انجام می‌دهیم اما باید روش صحیح نفس‌ کشیدن را یادبگیریم و آن را به شیوه صحیح انجام دهیم چون اگر به درستی عمل تنفس را انجام ندهیم ممکن است دچار مشکلاتی برای سلامتیمان بشویم و ناخواسته عضلات و سیستم عصبی خود را درگیر مشکلات بکنیم.

زمانی که از طریق بینی نفس می‌کشیم تنفس ما کندتر صورت می‌گیرد و ریه‌ها بهتر می‌توانند فعالیت کنند. تنفس با بینی این اجازه را به سموم نمی‌دهد که وارد بدن شوند و آن‌ها را فیلتر می‌کند.

 

عمیق نفس کشیدن

عمیق نفس کشیدن باعث می‌شود که اکسیژن بیشتری به شما برسد. اگر بتوانید ریلکس نفس بکشید بر روی استرس خود غلبه کرده و به آرامش می‌رسید و اعضای بدنتان عملکرد بهتری خواهد داشت و در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت.

در زمان ورزش‌کردن به تنفس خود اهمیت بدهید و نرم و آرام نفس بکشید و عمل دم را در هنگام انقباض عضلات و عمل بازدم را هنگام انبساط عضلات انجام دهید و از نگه داشتن و حبس کردن نفس خود بپرهیزید.

 

تنفس دیافراگمی

یکی دیگر از راه های درست نفس کشیدن چیست ؟ تنفس دیافراگمی است که در این حالت از راه بینی نفس می‌کشیم و هنگامی که عمل دم هوا را به درون ریه وارد می‌کنیم شکم ما دچار افزایش حجم می‌شود و سپس نفس را از راه دهان خارج کرده و شکم داخل می‌رود و کم حجم می‌شود و یکی از کاربردهای این نوع تنفس کاهش اضطراب و کنترل استرس‌ها می‌باشد همچنن این نوع تنفس بر روی بهبود صدا و بیان ما تاثیر زیادی دارد و هنگامی که بتوانیم جریان هوای عبوری از ریه به سمت دهان را کنترل کنیم پس ابزار لازم برای تقویت صدا را هم فراهم کرده ایم.

 

تقویت تنفس

در هر حال برای اینکه بتوانیم تنفس خود را تقویت کنید، باید بر روی سبک زندگی خود تمرکز کنید و سعی کنید که یک سبک زندگی سالم ایجاد کنید و از ورزش‌کردن و وزن مناسب غافل نشوید و همچنین از مصرف  سیگار و  دخانیات بپرهیزید، زیرا سیگار تبادل اکسیژن در میان ریه‌ها و رگهای مویرگی را با اختلال روبرو می‌کند و تاثیر منفی می‌گذارد.

اگر چه دانستن نحوه صحیح تنفس لازم است اما فکر نکردن بیشتر از حد به آن یک موضوعی است که بسیار حائز اهمیت است. فکر کردن زیادی به این موضوع باعث اضطراب و استرس می‌شود و باید بدانیم که تنفس نیاز زیادی به تفکر آگاهانه ندارد و به صورت معمولی بدن ما در حال انجام آن می‌باشد.

دسامبر 23, 2020

0 پاسخ به "راه های درست نفس کشیدن چیست ؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی

آدرس: تهران، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم، ساختمان سیمای ساعی، طبقه چهارم، واحد ۱۴

در خبرنامه ما عضو شوید

logo-samandehi
تمامی حقوق این سایت محفوظ می‌باشد. طراحی سایت توسط نیاک وب

منوهای نصب در پنل مدیریت