روش‌های کارگشا برای بهبود قدرت بیان

مهارت‌های ارتباطی ما خصوصا قدرت بیان ما رابطه‌ی مستقیمی با موفقیت در کارهایمان دارد، شما هر چقدر هم که توانایی‌های مختلفی داشته باشید ولی مهارت فن بیان خود را اگر تقویت نکنیم احتمال اینکه به موفقیت نرسیم زیاد است. پس برای اینکه بتوانیم به موفقیت برسیم لازم است که روش‌های برقراری ارتباط با دیگران را بیاموزیم.

در زمان گفتکو با افراد باید خود را مشتاق به صحبت کردن با آنها نشان دهیم و طوری رفتار کنیم که متوجه بشوند صحبت کردن با آنها برایمان اهمیت دارد. همچنین در مورد علایق و چیزهایی که در زندگیشان است صحبت کنیم تا حس مثبت و عمیق‌تری با ما پیدا کنند. ارتباطات غیر کلامی نیز در ارتباط با افراد بسیار حائز اهمیت است، به زبان بدن و طرز رفتار شما و کلماتی که در گفتگو به کار می‌برید بسیار توجه می‌شود و هر کدام نمایانگر شخصیت و ویژگی‌های درونی شما است که در موفقیت رابطه تاثیر زیادی دارد.

گوش دادن به صحبت‌های طرف مقابل آن هم با صبوری و تمرکز یکی از راه‌هایی است که می‌تواند از آن استفاده کرد تا بتوانیم پاسخ خود را به صورت درست و صحیح بدهیم و زمانی که با  هوش و تمرکز به حرف ها گوش می‌دهیم باعث می‌شود که دقیقا متوجه شویم که فرد مورد نظر جویای چه چیزی است و گاهی هم ممکن است که ما متوجه قسمتی از حرف‌های طرف مقابل نشویم که در این صورت باید از او بپرسیم و مشکل خود را برطرف کنیم تا در پاسخ دادن به آنها دچار مشکل نشویم و بتوانیم ارتباط را به درستی مدیریت کنیم.

خود را در کنار طرف مقابل قرار دهیم و از دید او به مسئله نگاه کنیم و از واژه‌هایی مانند ما و برای ما و … استفاده کنیم و خودمان را با آنها در یک سمت قرار بدهیم و با هم در مورد چیزی که مدنظرشان است صحبت کنیم، در گفتگو از ارتباطات چشمی غافل نشوید که بسیار موثر است و علاوه بر اینکه نشان دهنده‌ی اعتماد به نفس شماست بلکه بیانگر علاقه‌ی شما به ارتباط با آن شخص است. لازم است گاهی افراد را با نامشان به طور دلنشین صدا بزنید و حس خوب و مثبتی را انتقال دهیم تا آنها نیز با ما حس نزدیکی و راحتی پیدا بکنند.

لبخند زدن در ارتباطات باعث می شود که طرف مقابل هم به ما لبخند بزند و یک رابطه‌ی دوطرفه‌ی همراه با آرامش را آغاز کنیم و حس اینکه سرحال و شاد هستید را منتقل کنید. از تجربیات خود استفاده کنید و گاهی آنها را بیان کنید مانند رستوران‌ها و یا فیلم‌ها و کتاب‌هایی که مطالعه کردید را در میان بگذارید و آنقدر ایده و پیشنهاد بدهید تا فرد را علاقه‌مند کنید.

استفاده از قدرت بیان یکی از مهارت‌های ارتباطی است که باید بسیار تقویت شود زیرا توانایی ما در برقراری ارتباط با دیگران، چه در محل کار و چه در زندگی شخصی و یا حتی در موقعیت‌های اجتماعی بسیار اهمیت دارد و ممکن است با داشتن این مهارت با ایده‌ها و پیشنهادات فوق العاده‌ای روبرو شویم و مسیر زندگیمان تغییر کند ولی اگر فن بیان خوبی نداشته باشیم، در بیان توانایی‌ها و ویژگی‌های خود با شکست مواجه شویم. با تقویت مهارت فن بیان می‌توانید فرصت‌های جدیدی را برای زندگی خود به دست بیاورید و از آنها استفاده کنید.

اکتبر 3, 2020

0 پاسخ به "روش‌های کارگشا برای بهبود قدرت بیان"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی

آدرس: تهران، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم، ساختمان سیمای ساعی، طبقه چهارم، واحد ۱۴

در خبرنامه ما عضو شوید

logo-samandehi
تمامی حقوق این سایت محفوظ می‌باشد. طراحی سایت توسط نیاک وب

منوهای نصب در پنل مدیریت