انسان‌ها پیش از آنکه موجودی اجتماعی باشند، موجودی ارتباطی تلقی می‌شوند. به همین دلیل از نعمت و فضیلت نطق یا همان قدرت تکلم و سخن گفتن بهره‌مند شده‌اند. انسان‌ها به مدد زبان خود می‌توانند با افراد و جوامع پیرامون خود سخن بگویند و ارتباط برقرار کنند. به طور کلی زندگی همه انسان‌ها در گروی فن بیان آن‌ها است. 

زبان و قدرت تکلم در وجود انسان، عامل اصلی ارتباط و تبادل اطلاعات است. البته واضح است، که قرن‌ها طول کشید، تا زبان، گفتگو و مکالمه بتواند به شکل امروزی مورد استفاده قرار گیرد. 

امروزه خوب صحبت کردن، درست حرف زدن و حرف درست زدن تبدیل به مزیتی شده است، که هر کسی از آن بهره‌مند نیست. به عبارت دیگر، «تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد».

با توجه به همه این موارد، اهمیت سخن گفتن برای مدیران و به خصوص مدیران روابط عمومی بیشتر از سایر اقشار جامعه است. چه بسا، مدیران توانمند و باسواد و متخصصی در عرصه‌های مختلف فعال هستند، که چون اصول و فنون سخنوری و فن بیان را نیاموخته‌اند، نمی‌توانند به خوبی از توانمندی، تدبیر و عملکرد موفق خودشان در مقابل افکار عمومی دفاع کنند.

چرا فن بیان برای مدیران روابط عمومی اهمیت دارد؟

از آنجایی که مدیران روابط عمومی، شغل‌شان ایجاب می‌کند، که ارتباط موثر و درستی با سایر افراد و سازمان‌ها داشته باشند، بنابراین نقص‌های گفتاری و بیانی آن‌ها، می‌تواند ضربه‌های جبران ناپذیری به موقعیت، جایگاه و رسیدن به موفقیت در فعالیت‌های‌شان وارد کند.

مدیران سازمان‌ها در رده‌های مختلف، به خصوص در حوزه روابط عمومی، همواره خواسته یا ناخواسته در معرض انواع و اقسام مصاحبه‌ها، پرسش و پاسخ‌ها، ارتباطات و تعاملات کلامی قرار می‌گیرند.

به همین دلیل، اگر نتوانند به خوبی پاسخگوی سوالات و موارد مطرح شده در مقابل مردم، یا جلوی دوربین و رکوردهای خبرنگاران و رسانه‌ها باشند، فردی ضعیف و ناتوان جلوه می‌کنند و این ذهنیت ایجاد شود، که آن‌ها مدیران لایق و شایسته‌ای در پست خود نیستند.

آموزش فن بیان برای منشی ها

دوره آموزشی جدید جامع، کاربردی و اختصاصی استاد فرزانه معصومیان، برای افرادی مناسب است، که به عنوان مدیر روابط عمومی در سازمان‌ها و شرکت‌ها مشغول به کارند و در صدد گسترش ارتباطات مثبت و موثر سازمان یا شرکت خود با سایر کسب و کارها، افراد و بیزنس‌ها هستند.

همچنین اگر سازمان یا شرکتی، تیم و مدیر روابط عمومی ندارند و منشی‌های آن‌ها، فعالیت‌های مربوط به روابط عمومی را پیگیری می‌کنند، دوره آموزشی اختصاصی فن بیان برای مدیران روابط عمومی، مخصوص آن‌ها است و می‌تواند برای‌شان بسیار مفید و تاثیرگذار باشد.

دوره آموزشی فن بیان و سخنوری برای مدیران روابط عمومی و منشی‌های موفق در سازمان‌ها، شرکت‌ها و ادارات، هر هفته یکشنبه‌ها ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود. مدت زمان این دوره آموزشی اختصاص ۲۰ ساعت است و در پایان دوره، مدرک معتبر تحت لیسانس وزارت ارشاد به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.

برای اطلاع از سایر جزئیات، قیمت دوره آموزشی و رزرو آن، با شماره‌ها درج شده در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید. یا از طریق گروه تلگرامی فن بیان و آدرس اینستاگرام Masoomian_ir با ما تماس بگیرید.