چگونه جای خودمان را در جمع باز کنیم؟

  

چگونه جای خودمان را در جمع باز کنیم ؟ بسیاری از افراد در هر جایی از دنیا در موقعیت‌های مختلف و جمع‌های متفاوت لذت می‌برند و محبوب آن جمع هستند. برای اینکه بتوانیم راحتتر با دیگران ارتباط برقرار کنیم و با آنها وارد صحبت و گفتگو بشویم باید توانایی معاشرت و مشارکت با دیگران را در خود افزایش بدهیم، در این مقاله چند مورد از چیزهایی که باعث می‌شود فرد بتواند جای خود را در جمع باز کند آورده‌ایم.

داشتن اعتماد به نفس

خود را باور داشته باشید و خودتان را دوست داشته باشید. سعی کنید که اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید و حتی اگر اعتماد به نفس کافی ندارید، طوری برخورد کنید که انگار سرشار از اعتماد به نفس هستید. از حرف زدن در جمع نترسید و سعی کنید با دیگران صحبت کنید و وارد گفتگو شوید و از مخفی کردن خودتان پرهیز کنید.اگر کاری می توانید در جمع انجام دهید و یا پاسخ چیزی را می دانید ، حتما این کار را انجام دهید و تمایل و علاقه ی خود را به چیزهایی که مدنظرتان هست نشان دهید.

روش های غیرکلامی

قبل از شروع صحبت بهتر است که کمی به چشمان طرف مقابل نگاه کنیم و گاهی لبخند هم بزنیم، البته این کار را باید در حد معقول انجام بدهید تا باعث ناراحتی شخص مقابل نشود.ارتباط چشمی یکی از بهترین روش های غیرکلامی است که باعث می شود رابطه بهتر ایجاد شود.

تعارف کنید

یکی دیگر از روش هایی که می توانیم برای صحبت کردن با دیگران از آن استفاده کنیم تعارف کردن است، این کار باعث ادب و شخصیت شما را نشان می دهد و باعث می شود که مخاطب نسبت به شما احساس خوبی داشته باشد و مودبانه تر برخورد کند.

خودتان باشید

سعی کنید خود واقعی تان را نشان دهید و از نقش بازی کردن دوری کنید . نگران این نباشید که چه کاری انجام بدهید تا دیگران مجذوب شما بشوند. زمانی که بتوانید یک مجموعه ی خوبی از مهارت های اجتماعی را در خود داشته باشید می توانید به محبوبیت در جمع برسید، برای محبوب بودن حتما نیاز نیست که جذاب و با استعداد باشید، زیرا بسیاری از افراد محبوب وجود دارند که خیلی معمولی و ساده هستند و برعکس کسانی هستند که بسیار با استعداد و زیبا هستند ولی محبوبیتی ندارند.

سوال کنید

برای ایجاد ارتباط و شروع به صحبت کردن می توانید از پرسش استفاده کنید، شما در مورد مسائل خیلی ساده و عادی می‌توانید سوال بپرسید و با طرف مقابل سر صحبت را باز کنید، فقط باید این نکته را در نظر بگیرید که سوالاتتان را به گونه ای مطرح کنید که به مسائل شخصی طرف مقابل وارد نشوید که این کار باعث می شود طرف احساس خوبی نداشته باشد و به ادامه صحبت تمایلی نشان ندهد.

کمک کنید

در جمع اگر احساس می کنید که می توانید کمکی به دیگران کنید، حتما به آنها پیشنهاد بدهید، افراد از اینکه ببینند کسی می خواهد کمک شان کند و یا کاری برایشان انجام دهندبسیار خوشحال می شوند و برخورد خوبی از خود نشان می دهند . همین پیشنهاد کمک، می تواند یکی از راههای مناسب برای ارتباط گرفتن با دیگران باشد.البته این کمک کردن می تواند حتی یک نظر و یا یک گفتگو پیرامون یک مسئله خاص باشد که شخص مقابل به آن نیاز دارد.

حد و مرزتان را حفظ کنید

کارتان را به درستی انجام دهید و سعی کنید که سرتان به کار خودتان باشد و آرام پیش بروید.توقع نداشته باشید به عنوان یک تازه وارد همان جلسه ی اول خود را به زور وارد جمع کنید بلکه باید حد و مرز خود را بدانید و نسبت به جایگاهی که در آن هستید قدم بردارید. باید منتظر بمانید تا در موقعیتی مناسب قراربگیرید و خودتان را نشان دهید و از خودنمایی کردن دوری کنید.

دسامبر 20, 2020

نشانی

آدرس: تهران، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم، ساختمان سیمای ساعی، طبقه چهارم، واحد ۱۴

در خبرنامه ما عضو شوید

logo-samandehi
تمامی حقوق این سایت محفوظ می‌باشد. طراحی سایت توسط نیاک وب

منوهای نصب در پنل مدیریت