چگونه در اولین دیدار با افراد برخورد کنیم ؟

 

افراد معمولا با یکدیگر ارتباطات زیادی دارند و نیاز به معاشرت با دیگران دارند که همیشه به دنبال برقراری ارتباطات عمیق و محکم هستیم که بتوانیم یک رابطه‌ی طولانی و خوبی را با افراد داشته باشیم. افرادی که با آنها در ارتباط هستیم در کیفیت زندگی و پیشرفت‌های شغلی ما بسیار تاثیرگذار هستند و نحوه‌ی برخورد در اولین ملاقات در پایداری روابط و دوستی‌های عمیق تر بسیار اهمیت دارد.

 

تاثیر مثبت از خود بگذارید

در اولین ملاقات، برداشت‌ها از شخصیت طرفین به خوبی در ذهن‌ها باقی می‌ماند و حتی حالت‌های چهره و نشت وبرخاست شما در چیزی که آنها از شخصیت شما تصور می‌کنند نقش دارد. با طرف مقابل حتما ارتباط چشمی برقرار کنید و به گونه‌ای رفتار کنید که به صحبت‌هایش و ادامه‌ی گفتگو بسیار علاقه‌مند هستید و سعی کنید که بسیار دوستانه و به دور از ریا صحبت کنید و مثبت‌اندیش باشید.خوش‌بین باشید و از بدبینی در مورد اینکه انتظار طردشدن داشته باشید بپرهیزید و با این ذهنیت که آنها شما را دوست دارند جلو بروید.

 

لبخند بزنید

حالت‌های صورت در برداشت‌های اولیه بسیار نقش دارد و همیشه با لبخندزدن یک رابطه را شروع کنید و چهره آرام و شادی را برای خود بسازید و آن را در حد یک لبخند نگه دارید و از پوزخند زدن و خنده‌های بی‌مورد استفاده نکنید که این کار می‌تواند بر روی طرف مقابل شما اثرات منفی بگذارد. لبخند باعث می‌شود که استرس‌های شما کاهش پیدا کند و افراد بر این باورند که ماندنی‌ترین ویژگی افراد در اولین ملاقات با هر کسی لبخندزدن است و تاثیرات مثبت زیادی را در بر خواهد داشت. با فرد مورد نظرتان دست بدهید، دست‌دادن صحیح می‌تواند باعث انتقال اعتماد به نفس به شخص مقابل شود.

واضح صحبت کردن

زمانی که با کسی قرار ملاقات دارید سعی کنید که با او کامل و شفاف صحبت کنید، زیرا اگر افراد حرف‌های شما را نفهمند، غیر قابل تحمل  می‌شوید و آن ملاقات بازده خوبی نخواهد داشت و فقط وقت خود را تلف کرده‌اید.

 

شوخ طبع باشید

زمانیکه حس می‌کنید در جوی قرار گرفته‌اید که خیلی سنگین و غیر قابل تحمل شده است و یا خیلی صحبت‌های کاری و سختی را انجام داده اید، شوخ‌طبعی کنید و با گفتن یک لطیفه و یا حرف‌های بامزه و خاطرات شیرین، جو را عوض کرده و به یکدیگر انرژی مثبت بدهید تا ادامه‌ی ملاقات برای شما شیرین‌تر و بهتر شود، البته این شوخ‌طبعی که گفته شد به این معنی نیست که از هر کلمات و خاطره‌ای می‌توانید استفاده کنید بلکه اگر شوخ طبعی شما به درستی صورت نگیرد ممکن است که برعکس جواب دهد و بر روی طرف مقابل اثرات منفی بگذارد و باعث شود که طرف مقابل نسبت به شما ذهنیت بدی را پیدا کند.

 

خودتان باشید

سعی کنید خودتان باشید و احساس راحتی کنید، زمانیکه شما حس راحت بودن داشته باشید، فرد مقابل هم با شما حس راحتی بیشتری پیدا می‌کند و می‌توانید ارتباط بهتری را ادامه دهید. همچنین ظاهر و طرز لباس پوشیدن شما در جلسه‌ی اول دیدار بسیار مهم است. لباستان را بر اساس محلی که در آن قرار دارید و یا افرادی که با آنها قرار ملاقات دارید انتخاب کنید و سعی کنید که تمیز و مرتب باشید و به ظاهر خود اهمیت بیشتری بدهید و آراسته در ملاقات حضور پیدا کنید.

 

از خودتان بگویید

در مورد خود و زندگی شخصیتان حرف بزنید و علایق و سلیقه‌های خود را با طرف مقابلتان در میان بگذارید و در مورد آنها صحبت کنید، این کار باعث می‌شود که فرد مقابل شما هم بتواند در مورد عقاید و نظرات خود به راحتی با شما صحبت کند و آنها را با شما در میان بگذارد. همچنین می‌توانید تجربیات خود را نیز بیان کنید و گفتگوی خود را پر رنگ‌تر و عمیق‌تر کنید.

اکتبر 4, 2020

0 پاسخ به "چگونه در اولین دیدار با افراد برخورد کنیم ؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی

آدرس: تهران، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم، ساختمان سیمای ساعی، طبقه چهارم، واحد ۱۴

در خبرنامه ما عضو شوید

logo-samandehi
تمامی حقوق این سایت محفوظ می‌باشد. طراحی سایت توسط نیاک وب

منوهای نصب در پنل مدیریت