درباره ما

موسسه ترنم اندیشه روشن یکی از معتبرترین مراکز برای آموزش حرفه‌ای فن بیان و گویندگی با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این موسسه از سال ۱۳۷۶ تاکنون، دوره‌های آموزش مهارت فن بیان، اجرا، سخنرانی و مربیگری را برگزار می‌کند و به عنوان اولین برگزار کننده دوره‌های فن بیان در ایران شناخته می‌شود.

اساتید مجرب و حرفه‌ای این موسسه، سال‌هاست که به عنوان گوینده و مجری، با سازمان‌های معتبر همکاری می‌کنند. کلاس‌های علمی و عملی فن بیان و سخنوری استاد فرزانه معصومیان در موسسه آموزشی موسسه ترنم اندیشه روشن، از سال‌ ۷۶ برگزار می‌شود و تا کنون گویندگان و دوبلورهای جوان زیادی از دل همین کلاس‌ها، وارد عرصه فعالیت شده‌اند.

این موسسه همچنین با برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعددی با حضور استاد فرزانه معصومیان برای ارتقای سطح کارمندان، کارکنان و مدیران در ارگان‌ها، مراکز دولتی و شرکت‌های خصوصی برگزار کرده است. در حال حاضر نیز، موسسه ترنم اندیشه روشن، کلاس‌های آموزش فن بیان، سخنوری و گویندگی را با استادی سرکار خانم فرزانه معصومیان به صورت دوره‌ای و ترمی برگزار می‌کند.

در صورت گذراندن دوره‌های حضوری یا غیرحضوری با اساتید موسسه ترنم اندیشه روشن، پس از پایان دوره، مدرک معتبر آموزش مهارت‌های ارتباطی، فن بیان، اجرا و سخنرانی، مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرجویان اعطا خواهد شد

همچنین در صورت گذراندن دوره‌های خاص مربی‌گری فن بیان، مدرک معتبر مربی‌گری تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به هنرجویان اعطا می‌شود و هنرجویان با استفاده از مدرک خود می‌توانند در مراکز معتبر و رسمی مشغول به کار و تدریس شوند.

مجوز رسمی موسسه ترنم اندیشه روشن


همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، موسسه ترنم اندیشه روشن دارای پروانه فعالیت رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. البته لازم به ذکر است، که به دلیل مسائل امنیتی و حفظ حریم شخصی، جزییات پروانه حذف شده است. برای مشاهده تصویر کامل مجوز، می‌توانید به دفتر موسسه مراجعه کنید.

موسسه ترنم اندیشه روشن، پس از پایان دوره‌های آموزشی، از هنرجویان خود در فضای مجازی پشتیبانی می‌کند و پاسخگوی سوالات آن‌ها در هر زمان از سال خواهد بود. این موسسه تا کنون آموزش‌های لازم را در حوزه، فن بیان، سخنوری، سخنرانی، مربیگری و مهارت‌های ارتباطی به حدود ۱۰۰ هزار نفر از علاقمندان، ارائه داده است.

علاقمندان و افراد مختلف، با شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی استاد فرزانه معصومیان، می‌آموزند، که چگونه صوت و لحنی خوب و قوی داشته باشند و چطور از صدایی قدرتمند و رسا در برقراری ارتباطات خود استفاده کنند.

همچنین یاد می‌گیرند، که چگونه پر انرژی صحبت کنند و چه زمانی از مکث‌ها و تاکیدها برای بهتر کردن سخنوری خود استفاده کنند. در این دوره‌ها، به افراد آموزش داده می‌شود، که چگونه تپق نزنند، درست صحبت کنند و چگونه برای یک اجرای خوب یا سخنرانی عالی و بی نقص آماده شوند.

خانم فرزانه معصومیان، گوینده رادیو و تلویزیون، مدیر دبیرستان‌های تهران، معلم و مشاور باسابقه و موفقی است، که با داشتن طرح درسی مدون و روش تدریسی مشخص در آموزش فن بیان، شما را تا تبدیل شدن به یک گوینده، سخنران یا مربی موفق همراهی خواهد کرد.

ایشان تا کنون موفق به دریافت ۵ تقدیرنامه به عنوان گوینده برتر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جشنواره‌های مختلف و ده‌ها تقدیرنامه از اداره کل آموزش و پرورش منطقه ۶ و ۱۷ تهران شده‌اند.

برای مطالعه بیشتر، درباره سوابق و تجربیات موفق سرکار خانم فرزانه معصومیان، می‌توانید به صفحه ویکی‌پدیای فارسی ایشان در این لینک مراجعه کنید. همچنین ویدیوهای زیر، نمونه‌ای از اجرای ایشان در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است:


تعدادی از هنرجویان موفق موسسه ترنم اندیشه روشن

مرتضی حکیمیان

مجری صحنه و مدرس فن بیان

مجتبی آدینه

مدرس آموزش فن‌بیان به کودک و نوجوان و مدرس مربیگری فن‌بیان

ثمانه زارعین

مجری شبکه تلویزیونی جام جم

مهدی کثیری

گوینده و مدرس فن بیان

سودابه شادمان

مجری، گوینده و مدرس فن بیان

میلاد سلطان‌علیپور

تهیه کننده و گوینده رادیو

مینا رحیمی

گوینده رادیو و مدرس فن بیان

مهدی عیوضی

مجری صحنه و گوینده رادیو البرز

مریم صادقی

گوینده و مجری

وحید مرادی

مجری و گوینده رادیو و تلویزیون

فاطمه مزینانی

مدرس فن بیان و تهیه‌کننده و مجری رادیو و تلویزیون

رضا عباس زادگان

تیزر خوان و مجری رادیو و تلویزیون

فرشید نادرنژاد

گوینده و نریتور

سمیه زمانی

مجری و مدرس فن بیان، مدیر روابط عمومی

آرزو ایمانی‌فر

مجری کودک و مدرس فن بیان

فرشید رشید

خواننده و گوینده رادیو و تلویزیون

فاطمه میرزایی

مجری و مدرس فن بیان

محسن اکبری

گوینده رادیو

سمیه زکی لو

گوینده و دوبلور

محدثه چالشگر

مدرس مهارت‌های ارتباطی و فن بیان

مریم مزیکی

مجری صحنه

پروین غلامی

گوینده رادیو

مامک موسوی

استاد فن بیان و مهارت‌های ارتباطی

فاطمه میری

گوینده و بازیگر تئاتر

مرضیه شراهی

تهیه کننده و مجری تلویزیون