راز افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب بلدند

اینکه بتوانیم دیگران را متقاعد کنیم و دانستن راز افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب بلدند،  خیلی جاها ب کارمان می‌آید و افراد به اصلاح خوش‌سر و زبان کسانی هستند که می‌توانند به راحتی و با صحبتی کوتاه، طرف مقابل خود را متقاعد کنند تا کاری که می‌خواهند را انجام بدهند. در این مقاله مواردی که در متقاعدکردن دیگران می‌توانیم استفاده کنیم و بسیار تاثیرگذار هستند را بیان کردیم.

واضح و شفاف حرف بزنید

برای اینکه بتوانید در متقاعد کردن دیگران موفق شوید، نیاز دارید که سخنان خود را واضح بیان کنید و از اینکه بخواهیم گنگ صحبت کنیم و مخاطب خود را سردرگم کنیم بپرهیزیم و بیشتر تلاش کنیم که هر موضوعی که می‌خواهیم مطرح کنیم را حتما واضح و شفاف بگوییم. به حرف‌هایی که می‌خواهید بزنید بیشتر فکر کنید و به نوعی جمله را پخته‌شده بیان کنید تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد و قدرت کلام شما را نشان بدهد. اینکه بتوانید دایره لغات و واژگان خود را گسترش بدهید تاثیر بسیار مثبتی در قدرت صحبت کردنتان دارد و نیازی نیست برای بیان حرف‌هایتان به دنبال کلمات بگردید. با مراجعه به کتاب‌های ادبی مختلف می‌توانید از آن‌ها برای گفتار و قدرت بیشتر کلامتون بهره بگیرید.

ترس را کنار بگذارید

اینکه بتوانید مفهوم  واقعی حرفتان را خیلی صریح و بدون ترس بیان کنید در متقاعد کردن دیگران بسیار اهمیت دارد. با توضیح‌دادن بیش از حد و استفاده از کلمات مبهم و سخت، طرف مقابل نمی تواند متوجه صحبت هایمان بشود و تمایل زیادی به ادامه ی ارتباط از خود نشان نمی‌دهد. پس اگر منظور خود را با کلمات ساده‌تری بیان کنید حتما انرژی درکلاممان قدرت بیشتری خواهد داشت و می‌توانید بر ترستان غلبه کنید. ایده‌ها و پیشنهاداتتان را به راحتی و بدون ترس بیان کنید و به این فکر کنید که در نهایت رد می‌شود و اتفاق دیگری نخواهد افتاد و برای اینکه این اتفاق نیفتد می‌توانید آن‌ها را در قالب یک داستان و یا یک نکته‌ی مهم ویا راهکارهای دیگر بیان کنید و ترستان را کنار بگذارید.

شناخت مخاطب

افرادی که با دیگران زیاد ارتباط برقرار می‌کنند و همیشه در اجتماع هستند به راحتی می‌توانند طرف مقابل و یا مخاطبان خود را بشناسند و بر اساس آن با افراد برخورد کنند ومی‌دانند که با مخاطبان پرانرژی و پر هیاهو باید بسیار پرحرارت و با هیجان صحبت کند و برعکس با افراد خجالتی با لحنی آرام و ملایم صحبت خود را شروع کند. پس نکته‌ی اصلی این است که شما بتوانید با مخاطبانتان ارتباط درست و صمیمی برقرار کنید تا حرف‌ها و سخنان شما در ذهن آن‌ها بماند و به آنها اهمیت بدهند، افرادی که در مقابل شما قرار می‌گیرند انسان هستند و نباید با آنها مانند یک حریف برخورد کرد، در نتیجه اینکه اگر نتوانید ارتباط خوبی برقرار کنید حرفتان هیچ تاثیری نخواهد داشت.

زبان بدن

همانطور که حرف‌ها و فن بیان شما در ذهن افراد می‌ماند، حرکات و حالات بدن شما برای افراد قابل اهمیت است و بسیار به آن اهمیت می‌دهند. با استفاده از زبان‌بدن و ارتباط چشمی می‌توانید بهتر ارتباط برقرار کرده و در متقاعد کردن دیگران به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید، همچنین استفاده از زبان بدن در صحبت‌کردن با افراد مانند زیرنویس برای شما عمل می‌کند و تاثیر بسزایی در متقاعدکردن و جذب دیگران دارد.

سوال بپرسیم

یکی از کارهایی که لازم است در گفتگو با افراد و متقاعد کردن دیگران استفاده کنیم سوال‌کردن از مخاطب خود می‌باشد، که این موضوع باعث می‌شود که متوجه شود شما برای حرف‌های او ارزش قائل هستید و آنها را با تمام وجود گوش می‌کنید و برایتان اهمیت دارد. پس می‌توانید لابه لای صحبت‌های طرف مقابلتان راجع به چیزهایی که می‌گوید سوال بپرسید. با این کار طرف مقابل احساس خوبی پیدا می‌کند و حتما برای اینکه دوباره با شما هم‌صحبت شود دنبال شما خواهد گشت. حتی می‌توانید از پرسش‌های تاکیدی مختلف استفاده کنید، یعنی پرسش‌هایی که نیازی به پاسخ ندارد و پاسخشان برای مخاطب مشخص است و با آن موافق است، مثل اینکه بگوییم چه کسی است که به غذا یا آب نیاز نداشته باشد؟ و از این قبیل سوالات در گفتگوی خود استفاده کنیم.

صداقت

برگه برنده در متقاعد کردن دیگران داشتن صداقت است که همیشه و در حالتی تاثیرگذار است و باید در مکالمه‌های خود خیلی صادقانه موضوعی که هست را بیان کنید و زمانیکه مخاطب شما صداقت در حرف‌هایتان را متوجه شود خیلی بیشتر ترغیب می‌شود تا پیشنهادهای شما را قبول کند و صداقت بهترین حسی هست که می‌توان در روابط تجربه کرد و داشتن صداقت و روراست بودن به ادامه‌ی رابطه و طولانی‌شدن آن بسیار کمک می‌کند و باعث می‌شود آرامش بیشتری داشته باشید. همچنین اجازه دهید که اگر کسی خواست شما را توصیف کنید و یا یک ویژگی بارز شما را بیان کند حتما به صداقت شما اشاره کند و اولین کلمه‌ای که از شما به ذهنشان می‌رسد صداقت داشتنتان باشد.

 

دسامبر 16, 2020

0 پاسخ به "راز افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب بلدند"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی

آدرس: تهران، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم، ساختمان سیمای ساعی، طبقه چهارم، واحد ۱۴

در خبرنامه ما عضو شوید

logo-samandehi
تمامی حقوق این سایت محفوظ می‌باشد. طراحی سایت توسط نیاک وب

منوهای نصب در پنل مدیریت